Zaufaj naszemu doświadczeniu. Poprowadź u nas ciążę.

Zaufaj naszemu doświadczeniu. Poprowadź u nas ciążę.

Jak naturalnie planować powiększenie rodziny pod okiem specjalisty.

Pragniemy wyjść naprzeciw Pacjentom, którym zależy na naturalnym planowaniu rodziny, u których zawiodły metody termiczne, objawowe, tzw. kalendarzyk, czy obserwacja śluzu, a którzy z różnych względów nie decydują się na metodę in vitro. Oczywiście Klinika Kriobank specjalizuje się w leczeniu niepłodności metodą in-vitro, ale jest to ostateczność, przede wszystkim muszą być ku temu wskazania oraz spełnione odpowiednie warunki, aby taki proces leczenia wdrożyć.

Pod okiem specjalistów z Kriobanku pomagamy parom w naturalny sposób poprawić ich płodność.

Kiedy warto zgłosić się do lekarza specjalisty?

Okres bezskutecznych starań o ciążę, po którym para powinna skorzystać ze specjalistycznej konsultacji, zależy od wieku kobiety, przebiegu cykli oraz przebytych operacji w obrębie miednicy. U pacjentek poniżej 35 roku życia rozpoczęcie diagnostyki wskazane jest po roku regularnego współżycia, zaś u kobiet po 35 roku życia po 6 miesiącach.

Jak to wygląda w Kriobanku?

Na początku niezbędna jest wizyta lekarska, badanie ginekologiczne, które oceni czynności jajników (czy występują cykle owulacyjne), anatomię żeńskiego układu rozrodczego (drożność jajowodów oraz budowę jamę macicy), ocenę rezerwy jajnikowej (AMH), badania hormonalne (FSH, LH, E2, PGS, PRL, HCG, TSH) oraz badanie nasienia (prawidłowe parametry nasienia). Po rzetelnie przeprowadzonym wywiadzie medycznym lekarz ocenia potencjał rozrodczy partnerów i stosuje odpowiednie metody terapeutyczne.

Co dalej?

Niejednokrotnie wskazywaliśmy, że diagnostyka w leczeniu niepłodności oraz planowanie rodziny metodami wspomaganej prokreacji wymaga holistycznego podejścia do problemu. W naturalnym staraniu o ciążę podstawą jest, aby umiejętnie zadbać o siebie oraz swój styl życia. Zastanowić się na co ma się wpływ i co warto zmienić.

Każdej parze w okresie oczekiwania na dziecko, zalecamy rozważyć konsultację z psychologiem Eweliną Popławską-Szpak, która jest tu przede wszystkim by pomagać. Spotkanie z psychologiem porządkuje oraz rozwiązuje trudności życiowe poprzez wzmacnianie indywidualnych możliwości Pacjentów. W atmosferze akceptacji, zrozumienia i dyskrecji wspiera w osiągnięciu spokoju ducha, satysfakcji z życia oraz równowagi psychofizycznej. Pobudza do działania lub hamuje pewne obszary życia by czuć się w zgodzie z samym sobą i otoczeniem.

Istotne jest również prowadzenie zdrowego trybu życia obojga partnerów, a w szczególności wyeliminowanie szkodliwych czynników (tj. niewłaściwej diety, używek, tytoniu i nadmiaru alkoholu). Ze wsparciem dietetyka Marcina Ostaszewskiego możliwa jest odpowiednia suplementacja oraz dieta dedykowana w okresie starań o dziecko, dopasowana do indywidualnych wskazań oraz potrzeb Pacjentów. Często niepłodności towarzyszą schorzenia dietozależne, które utrudniają zajście w ciążę. Dlatego warto pod okiem specjalisty zadbać o właściwe odżywianie, dobre nawyki, które zagoszczą w kuchni na dłużej .

Jednocześnie należy zadbać o aktywność fizyczną. Ruch pozwala utrzymać dobrą sylwetkę, lekkość ciała i umysłu oraz pobudza produkcję endorfin. W grupie naszych specjalistów są również fizjoterapeutki uroginekologiczne Katarzyna Falkowska oraz Małgorzata Gołębiewska, które dbają o dobrą, wewnętrzną fizyczność Pacjentek. Terapia pomaga odzyskać kontrolę nad objętymi dysfunkcją tkankami dna miednicy oraz uwalnia od bólu, poprawiając tym samym jakość ich życia. Pacjentki nabywają świadomości własnego ciała, co zazwyczaj zmienia ich nawyki dnia codziennego takie jak postawa ciała, oddawanie moczu, wypróżnianie się, podnoszenie ciężarów. Problemy z jakimi najczęściej zgłaszają się kobiety dot. bólu w okolicy miednicy, podbrzusza, kości guzicznej, rozejścia kresy białej, nawracających infekcji pęcherza, bolesnych stosunków, bolesnych lub bardzo obfitych miesiączek.

Wszystkie  wspólne działania naszych specjalistów ukierunkowane są na osiągnięcie jednoznacznie określonego celu. Naszym głównym zadaniem jest doprowadzenie do uzyskania prawidłowej ciąży i urodzenia zdrowego dziecka, a drogi ku temu mogą być różne.

 

Jesteśmy realizatorem projektu Bon „antywirusowy” w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Osi Priorytetowej I Wzmocnienie potencjału i konkurencyjności gospodarki regionu, Działania 1.4 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa, Poddziałania 1.4.2 Podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej BOF, Typ projektu: Bon „antywirusowy” – projekt grantowy. Pozyskaliśmy dofinansowanie na zakup środków ochrony indywidualnej i zbiorowej, które wykorzystywane są w prowadzonej działalności i funkcjonowaniu placówki medycznej o zaostrzonym reżimie sanitarnym.