Zaufaj naszemu doświadczeniu. Poprowadź u nas ciążę.

Zaufaj naszemu doświadczeniu. Poprowadź u nas ciążę.

Historia Naszej Kliniki

Tak zaczęła się nasza historia...

1987
Pierwsze in vitro.

Profesor Waldemar Kuczyński jako jeden z członków zespołu doprowadził do narodzin pierwszego w Polsce dziecka z „in-vitro”

1989
Otwarcie Kliniki.

Powstaje pierwszy w Polsce prywatny ośrodek leczenia niepłodności, założony przez prof. Kuczyńskiego. Przy ośrodku powstał również pierwszy w Polsce bank nasienia.

1992
Zatrudniony zostaje pierwszy pracownik Piotr Sieczyński odpowiedzialny za prowadzenie Banku Nasienia.

Obecnie dr n. biol. Piotr Sieczyński jest Kierownikiem Pracowni Embriologicznej oraz Pełnomocnikiem ds. Systemu Zarządzania Jakością.

1994
Zastosowanie unikalnej metody pozyskiwania nasienia u mężczyzn z uszkodzonym rdzeniem kręgowym.

Plemniki były pobierane na drodze biopsji jądra. Zabieg przeprowadzany był w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Pozyskane ruchome plemniki mogły być użyte do procedur wspomaganej prokreacji lub zamrażane w celu zachowania płodności na przyszłości.

1995
Wykonywane są pierwsze badania hormonalne nowatorską metodą immunoenzymatyczną.

Polega na wykrywaniu określonych białek w badanym materiale z użyciem przeciwciał poliklonalnych lub monoklonalnych skoniugowanych z odpowiednim enzymem. Obecnie metoda szeroko rozpowszechniona w diagnostyce laboratoryjnej i badaniach naukowych.

1996
Kriobank powiększa zespół specjalistów.

Do zespołu Kriobanku dołączają koleni lekarze (dr Szamatowicz, dr Mrugacz i dr Wasilewski), którzy obecnie są świetnymi i znanymi lekarzami w Polsce.

1997
Zakup nowego sprzętu.

Zakup nowego Kriostatu do mrożenia nasienia o doskonałych parametrach i bogatych możliwościach programowania temperatury schładzania.

1998
Nowa lokalizacja kliniki.

Klinika Kriobank zostaje przeniesiona do świeżo wyremontowanej kamienicy przy ulicy Stołecznej w Białymstoku. Oprócz nowoczesnego sprzętu i profesjonalnych laboratoriów, w kamienicy znalazły się również pokoje gościnne, które znacząco wpłynęły na komfort pacjentów przyjeżdżających do kliniki z całej Polski

1999
Rozpoczęto pierwsze procedury in-vitro.

Kriobank jest bogato wyposażony w odpowiedni sprzęt, kadrę i laboratoria niezbędne do przeprowadzenia pełnej procedury in – vitro. 

2000
Prace naukowe.

Prowadzone prace naukowe nt. działania przeciwbakteryjnego, przeciwzapalnego i przeciwutleniającego na parametry płodności nasienia człowieka.

2004
Po raz pierwszy klinika została zakwalifikowana do realizacji badań klinicznych, I badanie kliniczne MERID.

Pacjenci mieli możliwość wykonania procedury in vitro bezpłatnie. Od tamtej pory w Kriobanku wykonaliśmy około 12 programów klinicznych.

2004