Zaufaj naszemu doświadczeniu. Poprowadź u nas ciążę.

Zaufaj naszemu doświadczeniu. Poprowadź u nas ciążę.

Dysmenorhoea, czyli bolesne miesiączki, a fizjoterapia uroginekologiczna.

 

Dysmenorhoea, czyli bolesne miesiączkowanie występuje u wiele kobiet, powoduje różne dolegliwości, czasem słabsze a czasem odbierające chęć życia. Szukając przyczyny ogromnego bólu, słyszymy, że taka uroda, a jeśli Pani urodzi to bóle minął.
Nic bardziej mylnego, można z tym walczyć, skutecznymi metodami, np. fizjoterapią uroginekologiczną.
W literaturze często bolesne miesiączkowanie dzielone jest na pierwotne i wtórne.
Pierwotne bolesne menstruacje najczęściej pojawiają się u młodych kobiet, nastolatek , u których cykle zaczynają się regulować. Bardzo często bóle miesiączkowe zrzucane są na zaburzenia hormonalne. Dochodzi do nadmiernej produkcji estrogenów w stosunku do progesteronu w drugiej połowie cyklu.
Powoduje to nadmierne skurcze macicy, obfite krwawienia, bóle kręgosłupa i biegunki.

Wtórne bóle miesiączkowe mogą być spowodowane współistniejącymi chorobami, przebytymi urazami w obrębie dna miednicy, jamy brzusznej mamy tu na myśli np., endometriozę, (która występuje u większości pacjentek naszej kliniki), blizny pooperacyjne, mięśniaki macicy, ale również stosowanie domacicznych środków antykoncepcyjnych- to może zaburzyć nasze całe ciało!

Jeśli są:
bóle odcinka lędźwiowego przed i podczas okresu,
biegunki przed okresem i biegunki podczas okresu,
bolesne owulacje,

bądź nieodłączne jest przyjmowanie nadmiernej ilości tabletek przeciwbólowych i ciągniecie w obrębie krocza przy okresie, to są wskazania, aby udać się do fizjoterapeuty uroginekologicznego w swoim mieście.
Fizjoterapeuta mgr Katarzyna Falkowska

 

Jesteśmy realizatorem projektu Bon „antywirusowy” w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Osi Priorytetowej I Wzmocnienie potencjału i konkurencyjności gospodarki regionu, Działania 1.4 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa, Poddziałania 1.4.2 Podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej BOF, Typ projektu: Bon „antywirusowy” – projekt grantowy. Pozyskaliśmy dofinansowanie na zakup środków ochrony indywidualnej i zbiorowej, które wykorzystywane są w prowadzonej działalności i funkcjonowaniu placówki medycznej o zaostrzonym reżimie sanitarnym.

?>

W dniu 24.05.2024 r. klinika będzie czynna od godz. 8 do 14.